Udruga Dar dobrote nastavlja s humanitarnim aktivnostima prema Petrinji. Sljedećeg mjeseca ponovno ćemo odraditi dvostruku akciju. Od jednog malog OPG-a obitelji Kolarić koji imaju malu siranu, otkupljujemo sir koji proizvode s obzirom na to da im je pomoć itekako potrebna, a prikupljat će se i potrebne namirnice.

MOGUĆNOST NARUČIVANJA SIREVA

Radi se o kuhanim tvrdim sirevima težine oko 900 g, a okusi koje nude su običan, dimljeni, ljuti, vlasac, bijeli luk, bučine sjemenke. Jedan sir trenutno se prodaje po cijeni od 30 kn. Želite li naručiti sir, javite nam se. Narudžbe primamo još nekoliko dana.

PRIKUPLJANJE NAMIRNICA

Kako ne bismo imali prazan hod u odlasku po sireve, aktivnost proširujemo na prikupljanje osnovnih prehrambenih i higijenskih artikala za pomoć potrebitima. Naša udruga je, o situaciji u petrinjskom kraju, u kontaktu s Katoličkom udrugom Kap dobrote iz Zagreba i Inicijativom branitelja grada Petrinje koji pomažu najugroženijima, onima do kojih pomoć ne dolazi, a ima ih još puno, pogotovo u zabačenim mjestima oko Petrinje.

AKCIJA TRAJE DO 15. SVIBNJA

Ova aktivnost naše udruge i Socijalne samoposluge ne bi bila moguća bez vas, divnih ljudi, koji podupirete naše aktivnosti, stoga vas i ovaj put pozivamo da prema svojim mogućnostima i poticaju sudjelujete u ovoj akciji. Svoje donacije za Petrinju možete donijeti u Socijalnu samoposlugu Našice od 26. travnja do 14. svibnja u sljedećim terminima: PONEDJELJAK, SRIJEDA, PETAK od 17 do 18 h. Za sva pitanja i narudžbu sira slobodno nas kontaktirajte na 0915316569 – Natalija i 0914935868 – Branka.

POTREBNI PROIZVODI:

 • BRAŠNO
 • ULJE
 • ŠEĆER
 • MLIJEKO
 • NAMAZI
 • KONZERVE
 • GOTOVE JUHE
 • GOTOVA JELA
 • VODA
 • SLATKIŠI ZA DJECU
 • OSTALO po vašem nadahnuću i želji

Unaprijed vam HVALA u ime svih onih do kojih će ova pomoć stići!!!

POMOĆ NA TERENU

Ovih dana smo primili snimke jedne od mnogih obitelji do kojih pomoć još nije bila stigla od tragičnog potresa. Kuća obitelji koja žive s troje unučadi je jako stradala i tek su sada za njih saznali iz Inicijative branitelja grada Petrinje te im odnijeli namirnice i higijenske potrepštine.